Sık Sorulan Sorular

 • Pompalı / pompasız cihaz, hangisini seçmeliyim?

  Su arıtma cihazının çalışması için şebeke basıncının 3 bar civarında olması yeterlidir. Basınç problemi olmayan bölgelerde genellikle pompasız su arıtma cihazı yeterlidir. Pompasız cihazın avantajlarından birisi çalışması için ayrıca elektriğe ihtiyacı yoktur, bakım maliyetleri daha azdır.

  Pompalı cihaz genellikle yüksek katlı apartmanlarda ,  yüksekte bulunan yerleşim yerlerinde ya da şebeke basıncının yetersiz olduğu bölgelerde ihtiyaca göre tercih edilmektedir.

  Evinizin / iş yerinizin ihtiyaçlarına göre pompalı / pompasız cihaz tercihi konusunda; uzman teknik servis ekiplerimizin ücretsiz keşif çalışmasından ve bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

 • Cihazlarınızda nasıl tank kullanıyorsunuz?

  Su arıtma cihazlarımızın tamamında NSF onaylı paslanmaz çelik basınç denge tankları kullanılmaktadır. Bu tankların evsel kullanımda 8 ya da 12 litre gibi seçenekleri mevcuttur. Tankın içinde cihazın su çıkışında basınç sağlamak amacıyla belirli oranda hava basıncı mevcuttur. Bu sayede su arıtma cihazında motor (pompa) kullanımına gerek kalmadan basınçlı su çıkışı elde edilebilmektedir.

 • Kurulum / montaj / kargo ücretsiz mi?

  Teknik servis ekiplerimizin bulunduğu bölgelerde ilk kurulum / montaj / kargo / nakliye hizmetimiz tamamen ücretsizdir. Anlaşmalı teknik servisle çalıştığımız bölgelerde ise montaj / kargo / servis ücreti gibi ek maliyetlerden dolayı cüzi bir ilk kurulum ücreti alınmaktadır.

 • Reverse Osmosis ( Ters Ozmoz ) ne demektir?

  NASA tarafından geliştirilen RO (Reverse Osmosis) sistemi ilk olarak ABD’de sağlıklı ve temiz su ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Ters ozmoz, ilk başlarda gemilerde deniz suyundan içme suyu elde etmek için kullanılırken, günümüzde artık pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. İleri bir filtreleme teknolojisi olan Ters Ozmoz sistemlerinin temelini binlerce yıldır bilinen doğal bir süreç olan Ozmoz oluşturur. Ozmoz suyun az yoğun ortamdan çok yoğun ortama emilme sürecidir. Ters Ozmoz ise bu sürecin basınçla tersine döndürülerek çok yoğun ortamdan temiz su ayrıştırmak için kullanılması işlemidir.

  Suda bulunan her tür yabancı maddenin sudan ayrıştırılması için kullanılan en konvansiyonel yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntemde oldukça hassas bir yapısı olan membran sistemi kullanılmaktadır. Membran sisteminin 5-10 armstrong büyüklüğünde ve sadece su moleküllerinin geçmesine izin veren gözenekli bir yapısı vardır. Bu şekilde membran sistemi, su moleküllerinin haricinde bakteri, tortu, kireç gibi hiçbir yabancı maddenin geçişine izin vermez ve membran çıkışında temiz su elde edilmiş olur.

 • Teknik servis hizmeti ücretli mi, nasıl yararlanabilirim?

  Teknik servis hizmetimiz garanti dahilinde olan cihazlarınız için ücretsizdir. Cihazınızın filtre değişim zamanı geldiğinde filtre değişimleri tarafımızdan ücret mukabilinde yapılmaktadır, bunun haricinde teknik servisimiz hizmeti aldığınız için ekstra bir ücret ödemezsiniz. Sadece filtre değişimi için ücret ödersiniz. Olası cihazdan kaynaklanan diğer arıza durumlarında servis hizmetimizden yine ücretsiz şekilde yararlanırsınız. Türkiye'nin her yerinden teknik servisimize 0850 650 3443 nolu telefon numaramızdan istediğiniz her an ulaşarak teknik destek talep edebilirsiniz.

 • Filtreler Ne Zaman Değişmeli, Nasıl Takip Edeceğiz?

  Filtre değişimi için önerilen zaman dilimi 6 aydır.  Ön filtreler dediğimiz Sediment Filtre, Aktif Karbon Filtre ve Blok Karbon Filtrelerin 6 ayda bir kez değiştirilmesi tavsiye edilir. Cihazda ilk kullanım yılı tamamlandıktan sonraki ilk filtre değişiminde, komple bakım yapılması yani cihazda bulunan ön filtrelere ilave olarak ana membran filtresi ve mineral/alkali  filtreler gibi tüm filtrelerin (cihaz çeşidine göre toplamda 5 ya da 6 filtre) ve flow’un (atık kısıcı) değişmesi gereklidir.

  Filtre değişim zamanlarını sizin yerinize biz takip ediyor, değişim zamanı geldiğinde sizi arayarak bilgilendiriyoruz.

 • Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyız?

  Hayatımızı sürdürebilmemiz için en temel kaynaklardan birisi de Su’dur. Tüketeceğimiz suyun kaliteli olması yaşam kalitesini arttırır. Günümüzde hâlâ birçok kişi damacana ya da pet şişeli olarak satışa sunulan hazır sulardan kullanmaktadır. Damacana ve pet şişelerin içinde bulunan ve suyla etkileşimde bulunduğunda suyun içeriğine karışan bazı maddelerde kanser gibi pek çok hastalığa sebep olmakla beraber sadece içme suyu olarak kullanmakta yeterli değildir.

  Oysa su arıtma cihazına sahip olduğunuzda hem içme suyu olarak, hem çay ve yemeklerde, hem de meyve-sebze yıkarken dahi sağlıklı ve temiz su kullanma imkanınız olacaktır. Bu şekilde hem daha sağlıklı, hem daha pratik ve zahmetsizce, hem de çok daha ekonomik bir çözüme ulaşmış olursunuz.

  Siz de yaşam kalitenizi Aqua Mina Su Arıtma Cihazı kullanarak arttırın !

 • Gerçekten 10 Yıl Garanti Veriyor Musunuz?

  Satış sözleşmenizde belirtildiği şekilde 6 ayda bir filtrelerinin düzenli olarak değişmesi hem sizin sağlığınız , hem de cihazınızın sorunsuz bir şekilde çalışması için gereklidir. Bu kapsamda filtre değişimlerini düzenli olarak yaptıran müşterilerimize 10 yıl boyunca ücretsiz servis ve parça garantisi verilmektedir (Teknik servis ekiplerimizin bulunduğu illerde).  

  Periyodik bakımlarını düzenli olarak yaptıran müşterilerimize taahhüt edilen garanti süresince cihazdaki sorundan kaynaklı teknik servis hizmetlerimiz ücretsiz bir şekilde sağlanır (Teknik servis ekiplerimizin bulunduğu illerde).  Periyodik bakımları yapılmayan cihazlarınız kullanıcı hatasına girdiği için maalesef bu kapsamda değerlendirilememektedir.

 • Reverse Osmosis ( Ters Ozmos ) işlemi sudaki mineralleri yok mu ediyor?

  Bu sorunun asıl çıkış yerleri damacana su satan firmalardır. Dünya Sağlık Örgütünün şimdiye kadar gerçekleşen tüm açıklamalarında insanın mineral aldığı kaynaklara bakıldığında asla içme suyu insan vücudunun temel mineral kaynağı olarak gösterilmemiştir. Bir örnek vermek gerekirse; 2000 litre (2 ton) içme suyunda bulunan mineral ile sadece çeyrek bardak sütte veya yarım bardak meyve suyundaki mineral oranı eşittir.  Bununla birlikte ters ozmoz çıkışında kullanılan post karbon/mineral gibi filtreler, arıtılmış suya mineral içeriği kazandırır ve içme suyu olarak kullanıma hazır hale getirilir.

 • Açık Sistem ya da Kapalı Kasa Ne Anlama Geliyor?

  Kapalı kasada tüm filtreler ve tank kapalı bir kasa içinde muhafaza edilmektedir. Daha az yer kaplar, daha şık görünüm sunar ve içinde bulunan filtreler inline filtredir, tek kullanımlık olmasından dolayı daha hijyeniktir. Her filtre değişiminde cihazınız komple yenilenmiş gibi olur.

  Açık sistem cihazımızın ise ön filtreleri “housing” dediğimiz bir hazne içindedir, filtre değişiminde housing içindeki filtreler değişir, housing sabittir değişmez. Su depolama tankı ve aradaki bağlantı kabloları dışarda olduğu için bu cihazımıza da açık sistem denilmektedir.

Aradığınız cevabı bulabildiniz mi ? Dilerseniz 0850 650 34 43 numaralı hattımızdan bize ulaşarak istediğiniz konularda bilgi alabilirsiniz. ya da bizim size ulaşmamız için alttaki formu doldurabilirsiniz.

İletişim Formu

Referanslarımızdan Bazıları

Aquamina Olarak 2007 yılından beri yüzlerce mutlu müşterimize hizmet sunmaktan mutluluk duyuyor,
Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti esaslı hizmet anlayışımızı ilk günkü heyecanla sürdürüyoruz.